„Nie możemy zmieniać kierunku wiatru, ale możemy dostosować żagle, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy.”

Monika Klaudia Kaczmarek

Wykształcenie

  • Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Legnicy – Filologia germańska
  • Uniwersytet Wrocławski – Filologia germańska
  • Szkolenie „Mediator. Przygotowanie do zawodu mediatora” prowadzone przez Centrum Szkoleń Prawnych
Działalność szkoleniowa

Od 28 lat zajmuję się profesjonalnie prowadzeniem kursów, szkoleń oraz zajęć w zakresie języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka języka niemieckiego (i nie tylko) to nie tylko nauka sposobu komunikowania się między ludźmi, to również możliwość obcowania z drugim człowiekiem, wymiana myśli i doświadczeń, szukanie sposobu komunikacji, który pozwoli mojemu partnerowi do rozmowy wykorzystać swój potencjał, swoje możliwości i niejednokrotnie ukryty talent.

Te doświadczenia, te wspólne odkrycia, nieustanne wypracowywanie metod i sposobów komunikacji dają mi niespożytą energię do pracy.

Działalność w zakresie tłumaczeń

Swoje umiejętności interpersonalne i komunikacyjne wykorzystuję również w pracy tłumacza. W swojej pracy jako tłumaczka specjalizująca się nie tylko w tłumaczeniach pisemnych, ale i ustnych z zakresu gospodarki, biznesu, ekonomii, języka prawniczego jestem nie tylko profesjonalnym tłumaczem, ale również staram się być wsparciem dla mojego Klienta podczas rozmowy z partnerem biznesowym.

Od roku 2001 jestem również tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego, współpracującym stale z sądami w Legnicy, Jaworze oraz Złotoryi w sprawach gospodarczych i cywilnych.

Działalność w zakresie mediacji

Z mojej pasji do słuchania, prowadzenia rozmów, wypracowywania metod i sposobów komunikacji oraz doświadczeń tłumacza przysięgłego języka niemieckiego zrodziła się kolejna pasja - pasja do mediacji.

Moim celem jest budowanie autorytetu mediatora jako osoby godnej zaufania, kompetentnej, stale rozwijającej swoje umiejętności, która skutecznie pomaga rozwiązywać konflikty, wypracowywać stronom rozwiązania, które będą nie tylko skuteczne, ale również będą zadowalać każdą ze stron konfliktu.

Certyfikaty

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, dążąc do stałego rozwoju i doskonalenia się. Jestem zdecydowana zdobywać nowe certyfikaty oraz umiejętności, które umożliwią mi osiągnięcie jeszcze wyższego poziomu profesjonalizmu. Każdy certyfikat, który zdobywam, stanowi dla mnie nie tylko potwierdzenie mojej wiedzy, ale także zachętę do dalszej pracy i ciągłego kształcenia się.

Odkryj Świat Języka Niemieckiego, Tłumaczeń i Mediacji na Moim Blogu!

Dzięki tym treściom możesz poszerzyć swoją wiedzę i zyskać cenne wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć sukces w tych obszarach.